Czy można w jakiś domowy sposób zniwelować zmarszczki? Niekoniecznie. Całkowicie ich nie usuniemy, jednak możemy obok profesjonalnej pielęgnacji, zadbać o siebie i wykonywać drobne zabiegi w domowym zaciszu. Przede wszystkim postaw na relaks. Odpoczynek i efektywny sen to podstawa zdrowego wyglądu skóry.

Podczas codziennej pielęgnacji wykonuj masaż twarzy - to wcale nie jest takie trudne! Gdy już oczyścisz twarz, wykonasz tonizację skóry, nałóż krem i rozprowadzaj owalnymi ruchami, ta jak wykonują to kosmetyczni podczas masażu. Zacznij od dołu twarzy, powoli przesuwaj palce ku górze. Powtarzaj czynności kilka razy. Zajmij się każdą partią twarzy osobno - brodą, policzkami, skroniami. Zadbaj o swoje czoło. Powolnymi ruchami zdejmij z siebie ciężar całego dnia. Na koniec muśnij palcami każdy kawałek twarzy, by uspokoić skórę i zadbać o jej końcowy relaks. Cały masaż twarzy może trwać około 15 minut. Możesz w tym czasie włączyć uspokajającą muzykę lub oddać się chwili ciszy. Wykorzystaj ten czas dla siebie.

Poznaj nasze produkty

Kolejny sposób na zmarszczki - gimnastyka twarzy

Niezależnie od kremu i jego ceny, bez odpowiedniej dawki ruchu każdego dnia, Twoje ciało nie będzie biło blaskiem! Ruch to podstawa. A w szczególności, jeśli chodzi o ruch mięśni twarzy. Jak można ćwiczyć twarz i co nam to daje? Przede wszystkim wzmacniamy mięśnie podtrzymujące skórę, zapobiegamy jej wiotczeniu. Gimnastyka twarzy to również wspaniałe zajęcie rozluźniające i relaksujące. Przypomina nieco dziecięce grymasy. Ćwiczenia zaczynamy od powtarzania wszystkich liter alfabetu, przy ich wymawianiu pracuje większość mięśni. Potem się uśmiechamy od ucha do ucha, otwieramy szeroko usta z brodą odciągniętą do dołu. Mrugamy oczami i na koniec rozluźniamy kark, napinający całą skórę twarzy.

Domowe sposoby na zmarszczki a kuracje kosmetyczne

Same domowe sposoby na zmarszczki, takie jak ćwiczenia czy samodzielnie wykonywane masaże nie wystarczą. Choć bardzo wspomogą hamowanie procesu starzenia się. Warto oprócz wykorzystywania sposobów na zmarszczki zadbać o profesjonalna kurację przeciwzmarszczkową. Dobrać odpowiednie preparaty przeciwzmarszczkowe, jak i stosować zabiegi liftingujące skórę twarzy.

Sprawdź, jakie kosmetyki będą najlepsze dla Twojej cery

Poznaj nasze produkty