Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Badania genetyczne skóry – 24Genetics

13 lipca 2022 badanie genetyczne skóry

Dzięki badaniom genetycznym można określić, do jakich chorób dany człowiek ma predyspozycje. Jest to skuteczna metoda na określenie możliwości wystąpienia np. nowotworu złośliwego, zanim ujawnią się pierwsze objawy. Wyniki badań DNA są niemal 100% pewne co powoduje, iż można zastosować odpowiednie działania terapeutyczne, które w znaczącym stopniu opóźnią rozwój choroby i jej możliwych konsekwencji.

Badanie genetyczne skóry – zastosowanie

Do najważniejszych zalet badań genetycznych skóry należy niewątpliwie możliwość spowolnienia choroby, a co chyba najważniejsze i najistotniejsze skuteczne jej uniknięcie. Kiedy więc warto zrobić badanie genetyczne skóry? Zdecydowanie w każdym przypadku, w którym dana osoba może potwierdzić występowanie w historii rodziny jakichkolwiek przypadków nowotworów. Oczywiście chodzi tutaj o wszelkiego rodzaju szkodliwe mutacje genetyczne. W takim wypadku należy wykonać właściwy test genetyczny w kierunku ich wystąpienia.

Dzięki wykryciu mutacji genetycznej, pacjent może zwrócić uwagę na potrzebę częstszego wykonania badan przesiewowych i bezpośredniego wdrożenia środków zapobiegawczych. Co więc można zyskać dzięki badaniom genetycznym? Przede wszystkim opóźnić rozwój takich zdarzeń jak:

  • rak
  • choroby sercowo-naczyniowe
  • cukrzyca.

Skuteczne leczenie nowotworów

Dzięki 24Genetics – zarówno w leczeniu, jak i diagnostyce – możliwe jest skuteczne poznanie i określenie biologii danego nowotworu. Przykładem może być diagnostyka molekularna i terapia ukierunkowana molekularnie.

Pacjenci onkologiczni, za sprawą właściwie przeprowadzonej ścieżki diagnostycznej oraz precyzyjnym wynikom, mogą otrzymać spersonalizowane, a przede wszystkim skuteczne terapie. Dotyczy to także ukierunkowanych celów molekularnych.

Nowoczesne terapie odniosły ogromny sukces w poprawie jakości leczenia np. nowotworu płuc Stosując precyzyjne badania genetyczne można wykazać, że rak płuca to tak naprawdę cały katalog wielu nowotworów o zróżnicowanym przebiegu. Jest on zależny głównie od określonych nieprawidłowości genetycznych.

Dzięki wiedzy uzyskanej poprzez badania genetyczne możliwe jest poszukiwanie leków dedykowanych danej chorobie. To wszystko ma za zadanie działanie, które jest ukierunkowane na zniesienie skutku pojawienia się konkretnej zmiany genetycznej u pacjenta.

Badanie genetyczne skóry 24Genetics

Dzięki analizie informacji genetycznych pod kątem zdrowej skóry można dowiedzieć się, jaki wpływ na starzenie skóry ma metabolizm witamin i minerałów, a także jak jest ona wrażliwa na słońce oraz
czy ma skłonności do trądziku.

Redakcja zmarszczkowo.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jakie wybrać serum
kosmetyki przyspieszające opalanie
badanie genetyczne skóry

Jesteś zainteresowany reklamą?

badanie genetyczne skóry