Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Badanie USG piersi – kiedy warto je wykonać?

14 marca 2022 Badanie USG piersi

Badanie polegające na USG piersi jest stosowane głównie w celu diagnostyki zmian nowotworowych. Kiedy warto je przeprowadzić?

Osobom zamierzającym wykonać USG piersi Kraków oferuje obecnie dostęp do wielu gabinetów i klinik, gdzie można skorzystać z niego w krótkich terminach. Sprawdź, na czym dokładnie polega to badanie i kiedy warto się na nie zapisać.

Czym jest badanie USG piersi?

USG, czyli badanie ultrasonograficzne polega na wykorzystaniu aparatu USG w celu obrazowania tkanek wewnętrznych organizmu. Pozwala ono na wykrycie ewentualnych zmian w piersiach, na przykład guzków.

Badanie ultrasonograficzne piersi jest badaniem nieinwazyjnym, które nie jest bolesne i nie wymaga od pacjentki żadnego specjalnego przygotowania.

Badanie piersi USG – kiedy warto je przeprowadzić?

USG piersi jest rekomendowane jako profilaktyczne badanie stosowane u kobiet w celu szybkiego wykrywania zmian w piersiach, na przykład nowotworów.

Zaleca się prowadzenie profilaktycznych badań USG piersi co 1-2 lata lub w innych odstępach czasowych wskazanych przez lekarza.

Dodatkowo na badanie warto zgłosić się wtedy, gdy w piersiach zauważane są niepokojące zmiany, na przykład jak:

  • zgrubienia
  • guzki
  • zmiana wielkości piersi
  • bolesność piersi
  • wypływ płynu z brodawki

Alternatywnie zamiast badania USG piersi można też prowadzić badanie mammograficzne. O doborze metody badania piersi decyduje lekarz.

Gdzie można skorzystać z USG piersi?

Badanie USG piersi Kraków (https://www.derma-med.pl) – z badania można skorzystać z wielu gabinetach wyposażonych w sprzęt do ultrasonografii.

Kobiety często korzystają z diagnostyki w gabinetach ginekologicznych. Wtedy badanie może być wykonane podczas wizyty kontrolnej u ginekologa.

Również istnieje możliwość wykonania badania w innych gabinetach i klinikach medycznych, między innymi w placówkach specjalizujących się w diagnostyce USG, które wykonują różne badania ultrasonograficzne.

Cena badania USG piersi prywatnie

Koszt wykonania badania USG piersi w prywatnym gabinecie wynosi najczęściej około 150-200 złotych.

badanie genetyczne skóry

Redakcja zmarszczkowo.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Koszule damskie i swetry
Badanie USG piersi
jak ubrać dziecko na spacer

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak ubrać dziecko na spacer