Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jakie wybrać panele ścienne do kuchni?

4 listopada 2020

Dziś efektowna dekoracja ścian wcale nie musi ograniczać się wyłącznie do pomalowania ich farbą czy wyłożenia ciekawą tapetą. Doskonałym pomysłem jest położenie na ścianie paneli. Jakie panele ścienne do kuchni wybrać, by pomieszczenie to prezentowało się wyjątkowo?

Panele ścienne w bogatej ofercie

Jeszcze kilkanaście lat temu rolę paneli ściennych pełniły przede wszystkim cieniutkie deski z drewna czy też innego materiału drewnopochodnego.

Dziś oferta jest zdecydowanie szersza, a każdy klient zainteresowany zakupem może wybierać spośród różnorodnych modeli w bardzo zróżnicowanej kolorystyce.

Trwałe i wytrzymałe panele gipsowe

Obecnie wybór paneli ściennych idealnie nadających się do kuchni jest niezwykle bogaty. Pośród wielu z nich można wymienić panele gipsowe, które to są wykonane przede wszystkim na bazie gipsu.

Produkty te charakteryzują się możliwością imitowania naturalnego kamienia, dzięki czemu z ich pomocą można uzyskać bardzo atrakcyjny efekt. Niezwykle oryginalnie na każdej kuchennej ścianie prezentują się panele z wgłębieniami bądź o nieregularnych kształtach. Ponadto dziś w wielu sklepach dostępne są gipsowe panele ścienne w wersji 3D.

Tworzywo z których są one wykonane odznacza się naturalnym oraz w pełni ekologicznym charakterem. Użyty w procesie produkcji gips bardzo często jest wzmacniany włóknem szklanym, zatem tego panele są bardzo odporne na niekorzystne warunki w postaci wilgoci i w związku z tym doskonale nadają się do kuchni oraz łazienki.

Oryginalne panele PCV

Panele PCV to niezawodne produkty, które wyróżniają się na tle wielu innych przede wszystkim lekkością oraz prostotą montażu. I co najważniejsze są one oferowane w bardzo atrakcyjnych cenach. Niska cena nie oznacza jednak, że panele PCV są mniej wytrzymałe. Jeśli są one bowiem dobrze położone, to wówczas potrafią niezwykle pięknie przyozdobić każdą kuchnię.

Bardzo oryginalnie prezentują się one w tych pomieszczeniach, w których zamontowane jest nieco przytłumione, a zarazem bardzo efektowne oświetlenie.

Panele PCV można bardzo łatwo utrzymać w czystości oraz potrafią one bardzo dobrze tłumić niepożądane dźwięki w każdym pomieszczeniu.

Niezawodne panele ścienne tapicerowane

Dziś mnóstwo właścicieli mieszkań decyduje się na położenie na wybranych ścianach paneli tapicerowanych, które to swym wyglądem przypominają bardzo miękkie oraz grube klocki. Panele te nie tylko bardzo uroczo prezentują się na każdej ścianie, lecz także bardzo dobrze tłumią wszelkie dźwięki oraz skutecznie ocieplają każde pomieszczenie.

Na rynku są one dostępne w wielu ciekawych kolorach, zatem można je z łatwością dopasować do posiadanych mebli. Obecnie wybór paneli jest bardzo bogaty, zatem każdy klient może wybrać takie, które w stu procentach spełnia jego najskrytsze oczekiwania.

Redakcja zmarszczkowo.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czy bratki są wieloletnie

Jesteś zainteresowany reklamą?