Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Oczyszczanie twarzy – jak robić to prawidłowo?

2 marca 2022 Oczyszczanie twarzy

Chociaż oczyszczanie twarzy może wydawać się banalną czynnością, w rzeczywistości nie każdy wie, jak należy wykonywać to zadanie prawidłowo. Jakie kosmetyki najlepiej sprawdzą się do oczyszczania twarzy? Czy warto korzystać z różnych akcesoriów do oczyszczania jak szczoteczki, ściereczki? Kiedy warto udać się na oczyszczanie twarzy do gabinetu kosmetycznego lub medycyny estetycznej?

Jakie kosmetyki do oczyszczania twarzy wybrać?

W drogeriach można znaleźć wiele różnych produktów przeznaczonych do oczyszczania twarzy. Jakie kosmetyki warto wybrać?

Przede wszystkim warto postawić na takie kosmetyki, z którymi oczyszczanie twarzy jest skuteczne, lecz jednocześnie nie dochodzi wtedy do naruszenia warstwy hydrolipidowej skóry. Gdy będzie ona regularnie zmywana z twarzy, przyczynia się to do jej szybszego wysuszania, większej produkcji sebum oraz przyspieszonego starzenia.

Do oczyszczania twarzy warto zastosować:

  • mleczka oczyszczające
  • delikatne żele myjące
  • olejki do mycia twarzy
  • płyny micelarne

Należy natomiast unikać częstego stosowania kosmetyków zawierających drobinki ścierające. Najlepiej używać ich 1 raz na tydzień, aby oczyścić skórę dogłębniej. W tej samej częstotliwości należy też korzystać z peelingów oraz z maseczek oczyszczających do twarzy, na przykład maseczek glinkowych.

Czy warto stosować akcesoria do oczyszczania twarzy?

W sprzedaży można znaleźć wiele różnych akcesoriów przeznaczonych do oczyszczania twarzy. Wśród nich znajdują się między innymi szczoteczki ręczne i elektryczne z silikonowymi wypustkami, rękawice czy ściereczki.

Tego typu akcesoria powodują, że oczyszczanie twarzy staje się skuteczniejsze, jednak nie należy korzystać z nich każdego dnia, by nie naruszyć w ten sposób warstwy hydrolipidowej naskórka. 

Najlepiej korzystać z nich 1-2 razy w ciągu tygodnia, aby zapobiec pojawieniu się negatywnych efektów nadmiernego oczyszczania skóry.

Należy pamiętać również o regularnym czyszczeniu akcesoriów, ponieważ osadzające się na nich drobinki skóry i brudu sprzyjają rozwojowi bakterii i grzybów.

Kiedy warto skorzystać z gabinetowego oczyszczania skóry?

W gabinetach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej można znaleźć obecnie pełną gamę zabiegów przeznaczonych do oczyszczania twarzy. Oferuje je między innymi instytut.bielenda.pl.

Gabinetowe metody oczyszczania skóry są polecane przede wszystkim wtedy, gdy cera jest mocno zanieczyszczona, zszarzała, nie ma blasku. Dzięki nim można przywrócić jej atrakcyjny wygląd.

W gabinetach bardzo często oczyszczanie twarzy prowadzone jest metodami mechanicznymi, na przykład z wykorzystaniem mikrodermabrazji diamentowej albo korundowej. Dzięki niej można skutecznie złuszczyć naskórek i jednocześnie zmniejszyć widoczność zmian jak zmarszczki, blizny, przebarwienia.

Dla delikatnych skór przeznaczone jest oczyszczanie z wykorzystaniem tlenu, czyli oxybrazja, które nie powoduje ryzyka podrażnień.

W gabinetach dostępne są także zabiegi polegające na oczyszczaniu skory z wykorzystaniem kwasów, tak zwane peelingi medyczne – kwasowe.

badanie genetyczne skóry

Redakcja zmarszczkowo.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jakie wybrać serum
kosmetyki przyspieszające opalanie
badanie genetyczne skóry

Jesteś zainteresowany reklamą?

badanie genetyczne skóry