Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Bawialnia dla dzieci – jak ją otworzyć?

19 lutego 2022 bawialnia dla dzieci


Kiedy chcemy otworzyć bawialnię dla dzieci, musimy mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą i pamiętać, aby miejsce to było bezpieczne, ponieważ korzystać będą z niego dzieci. Ważne jest także, aby zadbać o czystość oraz miłą i profesjonalną obsługę.

Jakie wymagania trzeba spełnić i jakie są przepisy regulujące otwarcie bawialni dla dzieci?

Jeśli chodzi o nasz kraj, to nie istnieją przepisy, które regulują wymagania co do prowadzenia bawialni dla dzieci. Miejsca takie nie są objęte obowiązkową kontrolą Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
Sanepid określa jednak pewne wymagania, jakie spełnić musi bawialnia dla dzieci. Przede wszystkim miejsce to musi być bezpieczne dla osób z niego korzystających, a są to głównie dzieci. Bawialnie muszą być czyste i ważne jest, aby właściciele prowadzili je w sposób odpowiedzialny i rozsądny.

>h2>Jaką powierzchnię powinna mieć bawialnia?

Otwarcie bawialni mającej 50 m² najlepiej sprawdzi się w małych miastach, gdzie jest niewielka konkurencja. Miejsce o takiej powierzchni trzeba odpowiednio wyposażyć, a aby spełnić wymagania klientów, można mały metraż nadrobić smaczną kawą lub przekąskami, a także świetną lokalizacją.
W większych miastach bawialnia powinna mieć więcej niż 100 m² i najczęściej powierzchnia wynosi od 200 do 300 m² i ma wysokość co najmniej 4 m. Wysokość pomieszczeń jest ważna, ponieważ w wysokich bawialniach ustawiać można wielopoziomowe konstrukcje, które będą świetną atrakcją dla dzieci.

W co wyposażyć bawialnię dla dzieci?

Wyposażając salę zabaw dla dzieci, trzeba mieć na uwadze bezpieczeństwo użytkowników. Warto poszukać sprzętów wysokiej jakości z odpowiednimi atestami i certyfikatami, a także wykonane z dobrych materiałów w pełni bezpiecznych dla dzieci. Przed zakupem warto poszukać informacji o danych produktach na forach internetowych, aby nie paść ofiarą oszustów.
Dobierając wyposażenie do bawialni, należy wziąć pod uwagę, jaki metraż mamy do dyspozycji, aby wszystkie urządzenia się zmieściły i aby można było swobodnie poruszać się po pomieszczeniach, a także wyposażyć salę tak by dziecko w każdym wieku znalazło miejsce do zabawy dla siebie. W bawialni dla dzieci powinny znaleźć się następujące zabawki i konstrukcje:
– różnego rodzaju zjeżdżalnie oraz tunele mające różne długości i kąty nachylenia,
– labirynty oraz drabinki do wspinaczki,
– miejsce zabaw dla niemowląt, w którym powinien znaleźć basen z kulkami, klocki z pianki oraz dmuchane zwierzaki i zjeżdżalnia,
– plac zabaw dla niemowlą,
– boisko do gry w piłkę,
– ścianka wspinaczkowa,
– sale urodzinowe oraz tematyczne,
– kawiarnia i szatnia.

Przeczytaj więcej na zdrowe-kosmetyki.pl

Redakcja zmarszczkowo.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Koszule damskie i swetry
Badanie USG piersi
jak ubrać dziecko na spacer

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak ubrać dziecko na spacer