Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jakie wybrać serum do twarzy na głębokie zmarszczki i jak stosować?

27 października 2023 jakie wybrać serum

Głębsze zmarszczki mogą pojawić się już po 40 roku życia, a czasem nawet wcześniej. Wiele zależy od mimiki, a także tego jak bardzo osłabione są włókna kolagenowe. W strukturze skóry kolagenu ubywa z każdym rokiem i jest to ubytek rzędu 1%. Stąd jędrność skóry zmniejsza się, co jest widoczne w postaci osłabienia owalu twarzy. Można jednak nad tym pracować. Jakie wybrać serum do twarzy na głębokie zmarszczki? Jak je stosować?

Serum na głębokie zmarszczki – jakie powinno mieć składniki? 

Wybierając serum na głębokie zmarszczki należy pamiętać, że powinno mieć składniki, które mają działanie wypełniające zmarszczki oraz ujędrniające skórę. Dobrze sprawdza się kwas hialuronowy, a także niacynamid. Zdolność do pobudzenia wiązania włókien kolagenowych ma także retinol. Ten ostatni składnik nie tylko spłyca głębsze zmarszczki, ale i niweluje przebarwienia skóry, podobnie zresztą jak niacynamid. W przypadku uczulenia na retinoidy można zdecydować się właśnie na serum zawierające kwas hialuronowy i niacynamid. Serum z retinolem najsilniej działa na głębokie zmarszczki. Warto wiedzieć, że można skórę odczulić na działanie tego składnika. Wystarczy wybrać serum, które w swoim składzie zawiera także kwas hialuronowy i odżywcze emolienty, a także retinol w stosunkowo niewielkim stężeniu wynoszącym 0,2%. Stężenie w razie potrzeby można stopniowo zwiększać po okresie kilku tygodni stosowania. Na głębokie zmarszczki odpowiednie będzie skoncentrowane działanie kwasu hialuronowego we wszystkich warstwach skóry, dlatego najlepiej jeśli serum do twarzy wypełniające na zmarszczki ma w swoim składzie zarówno kwas hialuronowy małocząsteczkowy, średniocząsteczkowy, jak i wielkocząsteczkowy. Na zmarszczki dobrze może też działać połączenie kwasu salicylowego, witaminy C oraz E.          

Jak stosować serum na głębokie zmarszczki? 

Stosowanie serum na głębokie zmarszczki zależne jest od pory dnia. Zawsze jednak niezależnie od tego, czy aplikuje się je rano czy wieczorem musi to nastąpić po gruntownym oczyszczeniu skóry przy użyciu płynu micelarnego. Po zastosowaniu cienkiej warstwy serum można wklepać je palcami, ale dobrze sprawdzi się zastosowanie masażera do skóry. Dzięki temu zostanie poprawione ukrwienie, a składniki serum szybciej i lepiej wnikną w skórę. Pomiędzy serum, a kremem nawilżającym trzeba odczekać od 15 do 30 minut. Dłuższy czas jest wymagany gdy stosuje się mocniejsze sera z retinoidami. Należy pozwolić kosmetykowi dotrzeć w głębsze warstwy skóry, a następnie zabezpieczyć barierę hydrolipidową, stosując odpowiedni krem nawilżający, najlepiej z tej samej lub podobnej linii produktowej. Raz w tygodniu przed zastosowaniem serum, a po oczyszczaniu trzeba pamiętać o złuszczaniu skóry. Jeśli jest wrażliwa, to najlepiej po złuszczaniu wybrać serum na bazie kwasu hialuronowego. Jednocześnie można pielęgnację podzielić na etapy i jednego wieczoru wykonać złuszczanie, kolejnego po oczyszczeniu skóry postawić na kosmetyki z retinoidami, a w następnym stosować już tylko produkty odżywcze i głęboko nawilżające na bazie kwasu hialuronowego czy aloesu. Takie postępowanie rekomendowane jest w ramach wieczornej rutyny pielęgnacyjnej skin cycling. Dzięki niej retinoidy stosowane są nie codziennie, a co najwyżej dwa razy w tygodniu, co zmniejsza ryzyko podrażnień skóry. Na dzień można wybierać serum z witaminą C, należy przy tym pamiętać, że stosowany na dzień krem zabezpieczający powinien mieć w swoim składzie filtr SPF, najlepiej SPF 50.          

Materiał zewnętrzny

Redakcja zmarszczkowo.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jakie wybrać serum
kosmetyki przyspieszające opalanie
badanie genetyczne skóry

Jesteś zainteresowany reklamą?

badanie genetyczne skóry