Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak skutecznie usuwać cellulit w ciąży ?

19 września 2020

Dziś cellulit w ciąży może dotknąć prawie każdą przyszłą mamę. Defekt pomarańczowej skórki może pojawić się nawet wtedy, kiedy nigdy wcześniej jej nie było. Według statystyk około siedemdziesiąt procent kobiet zmaga się z cellulitem po urodzeniu dziecka.

Cellulit w ciąży – powody jego powstawania

Stan ten jest zjawiskiem bardzo powszechnym i bardzo często występuje u kobiet. Główną przyczyną powstawania cellulitu w ciąży są zachodzące zmiany hormonalne, które powodują, że we krwi występuje bardzo duża ilość estrogenów. Sprawiają one to, że ścianki naczyń krwionośnych oraz limfatycznych stają się bardziej przepuszczalne. Taki stan powoduje, że w tkance podskórnej pojawiają się obrzęki, które są odpowiedzialne za uciskanie sąsiednich tkanek. Występujący ucisk zaburza mikrokrążenie, dzięki czemu komórki tłuszczowe nie odbierając wystarczającej ilości tlenu gromadzą tłuszcz. I wówczas to mamy do czynienia z cellulitem. Jednym z powodów jego pojawienia się jest przede wszystkim nadmierne tycie. Niezdrowa dieta plus brak ruchu fizycznego to prosty krok do osiągnięcia nadprogramowych kilogramów i z czasem pojawienia się skórki pomarańczowej.

Jak zapobiegać cellulitowi podczas ciąży?

Cellulit w tym stanie nie jest koniecznością i można mu skutecznie zapobiec. Najważniejsze jest to, aby zastosować odpowiednią dietę. Warto w czasie ciąży spożywać produkty pełnoziarniste. Są one źródłem witamin, składników mineralnych oraz białka. Poza tym trzeba wybierać przede wszystkim chude mięso, które dostarcza organizmowi niezbędne żelazo. Należy również spożywać ryby morskie, nabiał, owoce, warzywa, a także pić około 2,5 litra wody dziennie. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać to nie jeść w ciąży za dwoje, jak to podpowiadają mamy, babcie oraz najbliższa rodzina.
Jeżeli chodzi o wszelką aktywność fizyczną podczas ciąży, to warto tą sprawę skonsultować z lekarzem prowadzącym. Jeśli stwierdzi on, że nie ma żadnych przeciwwskazań walka z cellulitem w ciąży powinna odbywać się poprzez aktywny długi spacer na świeżym powietrzu. Poza tym dla kobiet w ciąży wskazane jest jeszcze pływanie, a także gimnastyka. Na wszelką aktywność fizyczną powinno poświęcić się przynajmniej 15 minut dziennie.

Dobrym rozwiązaniem na cellulit w ciąży będzie zastosowanie masażu antycellulitowego. W tym celu warto także regularnie wklepywać kosmetyki w poszczególne partie ciała, które to dotknięte są cellulitem. Niezwykle skuteczny jest także masaż z użyciem szorstkiej rękawicy.

badanie genetyczne skóry

Redakcja zmarszczkowo.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jakie wybrać serum
kosmetyki przyspieszające opalanie
badanie genetyczne skóry

Jesteś zainteresowany reklamą?

badanie genetyczne skóry