Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak prawidłowo zmyć mocny makijaż wieczorowy olejami?

15 lipca 2021 makijaż wieczorowy


Oczyszczanie to jeden z najważniejszych etapów pielęgnacji skóry. Po długim wieczorze spędzonym w mocnym makijażu należy usunąć z twarzy resztki kolorowych kosmetyków. Często nie ma się na to ochoty, bo jest się zbyt zmęczonym na wcieranie kolejnych płynów, ale to absolutny obowiązek, któremu należy sprostać, aby utrzymać cerę we właściwym stanie. Makijaż wieczorowy zostanie szybko i sprawnie usunięty, jeżeli zmyje się go olejami. A jak z nich prawidłowo korzystać?

Oczyszczanie twarzy metodą OCM zyskało na popularności. Ten sposób polega bowiem na zmywaniu makijażu specjalnymi kompozycjami olejów. Z uwagi na to, że zawierają one w sobie sporo tłuszczu, świetnie radzą sobie z rozpuszczeniem nawet trwałego i mocnego makijażu. Potrafią też przy okazji usuwać dodatkowe zanieczyszczenia. Ponadto oleje bogate są w substancje odżywcze, które też wspierają wygląd skóry. Przenikają przez nią i docierają do jej głębszych warstw. Zmywając makijaż wieczorowy metodą OCM, można jednocześnie oczyszczać twarz i ją pielęgnować. To taki sprytny zabieg, który potrafi zaoferować skórze dużo więcej od zwykłego demakijażu mleczkiem bądź płynem.

Wybrany olej do demakijażu należy dokładnie rozprowadzić na twarzy. Można nim też zmyć tusz z rzęs i pozbyć się makijażu brwi. Wystarczy delikatnie rozetrzeć go na powierzchni włosków i wmasować w wybrane partie skóry. Makijaż od razu zacznie się rozpuszczać pod wpływem działania tłuszczu. Później wystarczy już tylko opłukać twarz ciepłą wodą albo wytrzeć ją czystym ręcznikiem, by pozbyć się pozostałości po kolorowych kosmetykach.

Przeczytaj więcej na bestmakeup.pl

Redakcja zmarszczkowo.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Koszule damskie i swetry
Badanie USG piersi
jak ubrać dziecko na spacer

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak ubrać dziecko na spacer