Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Występowanie łysienia z tyłu głowy

17 października 2020


Łysienie z tyłu głowy uznawane jest za dość poważny problem zdrowotny. Z tego rodzaju schorzeniem zmagają się w szczególności mężczyźni, jednak może także występować u kobiet. Wiele osób pragnie zneutralizować negatywne skutki łysienia oraz sprawić, aby włosy odrosły. Jednak nie we wszystkich przypadkach może się to okazać skuteczne. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat.

Geny

Za łysienie z tyłu głowy przede wszystkim odpowiedzialne są geny, dlatego czasem nie jest możliwie przeciwstawienie się temu procesowi. W szczególności mężczyźni mogą być nosicielami tak zwanego genu łysienia, co sprawia, że to schorzenie prędzej czy później się u nich pojawi. Łysienie najczęściej dziedziczone jest po ojcu i występuje nawet w dwóch trzecich wszystkich przypadków. Łysienie najczęściej rozpoczyna się od okolicy oczowo-skroniowej. Następnie przenosi się na czubek głowy, a na końcu występuje z tyłu głowy.

Łojotok

Łysienie u mężczyzn najczęściej związane jest również z nadmiernym wydzielaniem łoju, czyli łojotokiem. Odpowiedzialne są za to w szczególności męskie hormony płciowe. Oprócz tego może również wystąpić tłusty łupież, co tylko pogarsza stan włosów na głowie. W przypadku łupieżu bardzo często pojawia się także łojotokowe zapalenie skóry głowy, które ma dość niekorzystne objawy. Tego rodzaju problemy zdrowotne mogą nasilać wypadanie włosów i prowadzić do postępującego łysienia, co nie jest z całą pewnością korzystnym rozwiązaniem.

Preparaty na łysienie

Leczenie łysienia powinno się przede wszystkim odbywać pod kontrolą dermatologa. W sprzedaży w obecnych czasach można znaleźć bardzo zróżnicowane preparaty na łysienie, jednak powinny być one dobrane przez lekarza specjalistę, aby mogły mieć w pełni skuteczne działanie. W składzie tego rodzaju specyfików można znaleźć szereg aktywnych substancji o bardzo korzystnym działaniu. Dzięki temu możemy w bardzo dobry sposób zahamować proces łysienia, co z całą pewnością będzie fantastycznym rozwiązaniem w przypadku wypadania włosów.

Przeszczep włosów

W sytuacji, gdy preparaty na łysienie okażą się nieskuteczne można również zastanowić się nad przeszczepem włosów. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w przypadkach, gdy inne metody zawiodły. W obecnych czasach włosy można przeszczepiać różnymi metodami. Jednak powinny być one w odpowiedni sposób dobrane do naszych indywidualnych preferencji oraz potrzeb. Wtedy zabieg na pewno będzie efektywny i skuteczny, na czym nam z całą pewnością bardzo zależy. Dlatego warto się nad nim w szczególny sposób zastanowić.

Redakcja zmarszczkowo.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jakie wybrać serum
kosmetyki przyspieszające opalanie
badanie genetyczne skóry

Jesteś zainteresowany reklamą?

badanie genetyczne skóry