Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jaka aranżacja małej łazienki?

12 września 2020

Powszechną praktyką w polskim budownictwie jest obecność w mieszkaniach małych łazienek. Pozwala to oszczędzić nieco metrów dla przestrzeni mieszkalnej, lecz stwarza jednocześnie ogromne problemy z urządzeniem takiej łazienki. Jaka zatem aranżacja łazienki małej będzie odpowiednia?

Zadbajmy o przestrzeń

Kluczową sprawą podczas urządzania małej łazienki, jest optyczne jej powiększenie. Osiągnąć to można poprzez zastosowanie odpowiedniej kolorystyki kafelków. To jednak nie wszystko, ponieważ nawet sama wielkość kafli będzie miała ogromne znaczenie dla tego, jak będzie się odbierało daną łazienkę.
Jak to więc przedstawia się w szczegółach? W małej łazience powinny dominować jasne kolory. Nie tylko na ścianach, lecz również i na podłodze. Z tego powodu poleca się takie kolory jak biel, beż, różne odcienie szarości, a także ewentualnie jasny błękit. Jeśli chodzi o wielkość kafelków, to zdecydowanie poleca się te większe, ponieważ duże i jednolite powierzchnie bardzo pozytywnie wpływają na odbiór małej przestrzeni.
Niezwykle istotną sprawą podczas dbania o przestrzeń w łazience, jest lustro. Żadna aranżacja małej łazienki nie będzie kompletna, bez porządnego i możliwie jak największego lustra. Nic nie stoi nawet na przeszkodzie, aby jeśli tylko są takie możliwości aranżacyjne, całą jedną ścianę poświęcić właśnie na lustro.

Jakie meble?

Mała łazienka wymaga stosowania możliwie jak najmniejszej ilości mebli łazienkowych. Powód jest prosty, zwyczajnie jest w niej zbyt mało przestrzeni, aby zajmowały ją zbędne meble i sprzęty. Z tego powodu najlepiej ograniczyć się do sedesu, umywalki i ewentualnie wiszącej szafki. Jeśli chodzi o umywalkę i sedes, bardzo mocno poleca się skorzystanie z modeli podwieszanych, ponieważ bardzo pozytywnie wpływa to na wizualne powiększenie łazienki.
Nie da się ukryć, że sporym problemem dla wielu osób jest również wybranie pomiędzy prysznicem a wanną. Które z tych dwóch rozwiązań będzie lepsze do małej łazienki? Zdecydowanie prysznic, ponieważ wybierając mały, kwadratowy model, który można umieścić w samym roku łazienki, oszczędza się bardzo dużo jej przestrzeni.

Jakie oświetlenie?

Ostatnią sprawą, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę w przypadku małej łazienki, jest używane w niej oświetlenie. Niestety najczęściej obecnie budowane łazienki nie mają okna, a tym samym dostępu do naturalnego światła, co powoduje, że używane w łazience oświetlenie powinno być w stanie go imitować. W tym celu poleca się oświetlenie LED, które jest bardzo oszczędne, jeśli chodzi o rachunki, a dodatkowo umożliwia otrzymanie barwy światła w kolorze ciepłym, która silnie kojarzy się z naturalnym światłem słonecznym.

badanie genetyczne skóry

Redakcja zmarszczkowo.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czy bratki są wieloletnie

Jesteś zainteresowany reklamą?