Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Niezawodny laser na rozstępy

31 października 2020

Z roku na rok rozstępy u kobiet są coraz powszechniejszym problemem. Najczęściej są one pozostałością po ciąży. Dotyczą aż dziewięćdziesięciu procent kobiet, które urodziły dzieci. Rozstępy to dolegliwość, która spotyka ludzi w różnym wieku. Dzięki laserowi na rozstępy można pozbyć się tego problemu. Jak działa laser na rozstępy ?

Usuwanie rozstępów a skuteczność lasera

Obecnie najskuteczniejszą metodą leczenia tej dolegliwości jest laseroterapia. Wykonywane zabiegi laserowe pomagają zregenerować tkanki oraz w ogromnym stopniu poprawiają koloryt skóry. Metoda ta jest nieinwazyjna bądź mało inwazyjna, a przy tym niezwykle bezpieczna oraz bardzo skuteczna.
Zastosowanie laserów sprawia, że dochodzi do wytworzenia się młodych komórek skóry oraz naskórka. Ponadto zabieg ten zapewnia lepszy metabolizm oraz syntezę białka.
Obok tego rodzaju laserów można z powodzeniem zastosować również terapię, która polega na obkurczaniu kolagenu, czyli liftingu oraz ujędrnieniu skóry.

Lasery frakcyjne, a sposób ich działania

Najnowszej generacji laser frakcyjny wykonuje w skórze pacjenta objętej leczeniem setki tysięcy drobnych mikrouszkodzeń termicznych. Komórki skóry, które są wokół tych stref pozostają nietknięte, a co za tym idzie aktywnie uczestniczą w procesie bardzo szybkiej odnowy. Po wykonaniu takiego zabiegu nie są widoczne żadne uszkodzenia bądź rany.
Niemniej skóra może być lekko zaczerwieniona oraz obrzęknięta. Poza tym pacjent może odczuwać swędzenie oraz pieczenie. Po dobie od zabiegu obrzęk zmniejsza się, a rumień całkowicie znika dopiero za kilka dni. W trzeciej dobie występuje złuszczanie się starego naskórka. Z kolei po upływie około tygodnia skóra powraca do normalnego oraz w pełni zdrowego wyglądu.
W trakcie wykonywania pierwszego zabiegu uszkodzeniu ulega od 20 do 48 procent powierzchni skóry. Nowe komórki naskórka posiadają większy potencjał biologiczny, rozstępy ulegają przebudowie oraz unaczynieniu, co skutkuje ich obkurczeniem, a także wzmocnieniem skóry.

Niezwykła skuteczność w nowoczesnych urządzeniach laserowych

Z roku na rok usuwanie rozstępów z pomocą lasera cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki temu niezawodnemu urządzeniowi można w pełni skutecznie nie tylko pozbyć się nieestetycznych rozstępów, lecz także w znacznym stopniu zredukować blizny potrądzikowe oraz oparzeniowe. Ponadto z pomocą lasera można skutecznie pozbyć się pooperacyjnych blizn oraz zmarszczek.

Mając na uwadze piękno swego ciała warto poddać się takiemu zabiegowi. Dzięki temu każda kobieta może na nowo poczuć się pięknie oraz młodo.

Redakcja zmarszczkowo.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jakie wybrać serum
kosmetyki przyspieszające opalanie
badanie genetyczne skóry

Jesteś zainteresowany reklamą?

badanie genetyczne skóry