Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Farbowanie ciemnych włosów – co warto wiedzieć?

3 listopada 2020

Jesteś szatynką lub brunetką? Nigdy wcześniej nie farbowałaś włosów? Chcesz zrobić to sama w domu i nie wiesz jak się za to zabrać? A może jesteś naturalną blondynką, która zdecydowała się na zmianę koloru włosów na ciemny i zależy Ci na powrocie do jasnego odcienia? Jeżeli tak, to koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem! Zapraszamy do lektury!

Farbowanie ciemnych włosów

Z farbowaniem jasnych włosów nie ma dużych problemów i spokojnie można wykonać taki zabieg samodzielnie w domu. Ciemne włosy sprawiają jednak w tej materii niemało kłopotu. Jeżeli jesteś ich posiadaczką i kiedykolwiek próbowałaś je pofarbować z pewnością zauważyłaś, że żadna jaśniejsza, czy też kolorowa farba nie jest na nich widoczna. Szatynki mają jedynie możliwość zmiany koloru na czerń, natomiast brunetki nie mają jej w ogóle. By nadać ciemnym włosom inny odcień należy je bowiem uprzednio rozjaśnić, tak by pigment farb się na nich utrzymywał. Do tego celu należy kupić rozjaśniacz do włosów i postępować zgodnie z instrukcją zawartą na opakowaniu. Należy jednak mieć świadomość, że taki zabieg znacznie osłabi i zniszczy Twoje włosy, a samodzielne rozjaśnianie może zakończyć się zupełnie nie tak jak oczekiwałaś. W takim przypadku najlepiej będzie udać się do fryzjera, który wykona znacznie łagodniejszą dekoloryzację. Być może konieczne będzie przeprowadzenie jej parę razy, jednak będziesz mogła mieć pewność, że Twoje włosy pozostaną w świetnej kondycji.

Rozjaśnianie włosów w domu

Jeżeli jednak zdecydujesz się na rozjaśnianie włosów w domowym zaciszu, pamiętaj o podstawowych zasadach. Po pierwsze nie trzymaj rozjaśniacza na włosach przez dłuższy czas niż ten podany w instrukcji. Substancje zawarte w tym produkcie są bowiem bardzo silne i mogą spalić Twoje kosmyki. Drugą bardzo ważną kwestią jest wytestowanie produktu na skórze np. ramienia pod kątem uczulenia, zanim nałożysz go na głowę. Test najlepiej wykonać dzień przed planowanym zabiegiem. Kiedy będziesz już nakładała produkt na swoje włosy, pamiętaj by zacząć od końcówek, pozostawiając część przy samej skórze głowy na później. Możesz spokojnie nałożyć na nią rozjaśniacz na ostatnie 10 minut, gdyż w tym miejscu procesy rozjaśniania zachodzą najszybciej. Dzieje się tak z powodu ciepła wytwarzanego przez ludzką skórę. Bardzo ważny jest także sposób nakładania produktu. Koniecznie użyj do tego celu grubego grzebienia i staraj się nakładać rozjaśniacz równomiernie. Uchroni Cię to przed koniecznością powtarzania całego zabiegu.

badanie genetyczne skóry

Redakcja zmarszczkowo.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jakie wybrać serum
kosmetyki przyspieszające opalanie
badanie genetyczne skóry

Jesteś zainteresowany reklamą?

badanie genetyczne skóry