zmarszczkowo.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Uroda

W jakiej wodzie najlepiej myć włosy?

Każdy z nas lubi dobrze wyglądać i lubi być zadbany. To nic dziwnego! Nie od wczoraj znamy powiedzenie „Jak Cię widzą tak Cię piszą”. Trzeba przyznać, że to powiedzenie utrzyma się jeszcze przez kolejne dziesiątki lat i pokoleń. A nam nie pozostaje nic innego niż dbanie o siebie i promieniowanie pewnością siebie.

No właśnie…pewność siebie. Zastanawialiście się co daje nam pewność siebie? Dobry wygląda, ok. Ale co dokładnie? Udana stylizacja? Modne buty? Cera pozbawiona niedoskonałości? A może właśnie włosy? Tak! Piękne, gęste i lśniące włosy to marzenie każdego – nie tylko pań, ale również i panów.

Czy włosy odgrywają dużą rolę w naszym życiu?

Z całą pewnością zadbane włosy są naszym atutem. Jedna uwaga – muszą być zadbane. W przeciwieństwie do naszej skóry z wieloma niedoskonałościami, które możemy zatuszować pod warstwą podkładu- zaniedbanych włosów nie jesteśmy w stanie zakryć. Rozdwojone końcówki są widoczne pomimo użycia odżywki. Włosy zniszczone farbowaniem rozpoznamy od razu. Co zrobić więc, by nasze włosy były zdrowe i lśniące? Pielęgnacja skóry głowy i włosów jest bardzo ważna, same kosmetyki mogą okazać się niewystarczające. Warto więc do pielęgnacji dołożyć jeszcze jeden proces- mycie głowy w zimnej wodzie. Mało tego – taki zabieg pobudzi włosy do rośnięcia!

Co powoduje mycie głowy w zimnej wodzie?

Wydałoby się, że mycie głowy to nic trudnego- wchodzisz pod prysznic, nakładasz szampon, spłukujesz głowę – tyle. W tym wszystkim towarzyszy Ci radio, gdzie właśnie leci Twój ulubiony kawałek. Tak to nic trudnego! Ale mimo wszystko warto znać parę sztuczek, które poprawią wygląd Twoich włosów.

Może i mycie głowy w zimnej wodzie specjalnie nie zachęca, ale za to rewelacyjnie wpływa na włosy. Dla bardzo opornych polecamy myć głowę w letniej wodzie, a w końcowym etapie spłukać zimną wodą- uzyskamy wówczas efekt lśniących, zdrowych włosów bez konieczności użycia specjalnych olejków.

Taka kuracja świetna jest dla włosów z tendencją do przetłuszczania się. Mycie głowy w zimnej wodzie pozwali nam bowiem skutecznie walczyć z tym problemem.

Na różnych stronach internetowych możemy przeczytać, że mycie głowy w zimnej wodzie korzystnie wpływa na cebulki włosów, dzięki czemu włosy mniej wypadają. Mycie głowy w zimnej wodzie powoduje również zamknięcie się łusek włosów, ale nie tylko… dzięki takiemu myciu skóra głowy jest porządnie oczyszczona z sebum, nadmiaru kosmetyków i martwego naskórka. Zabieg ten pozwala nam osiągnąć mocniejsze włosy, mniej przetłuszczające się.