Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

W jakiej wodzie najlepiej myć włosy?

2 września 2020

Każdy z nas lubi dobrze wyglądać i lubi być zadbany. To nic dziwnego! Nie od wczoraj znamy powiedzenie „Jak Cię widzą tak Cię piszą”. Trzeba przyznać, że to powiedzenie utrzyma się jeszcze przez kolejne dziesiątki lat i pokoleń. A nam nie pozostaje nic innego niż dbanie o siebie i promieniowanie pewnością siebie.

No właśnie…pewność siebie. Zastanawialiście się co daje nam pewność siebie? Dobry wygląda, ok. Ale co dokładnie? Udana stylizacja? Modne buty? Cera pozbawiona niedoskonałości? A może właśnie włosy? Tak! Piękne, gęste i lśniące włosy to marzenie każdego – nie tylko pań, ale również i panów.

Czy włosy odgrywają dużą rolę w naszym życiu?

Z całą pewnością zadbane włosy są naszym atutem. Jedna uwaga – muszą być zadbane. W przeciwieństwie do naszej skóry z wieloma niedoskonałościami, które możemy zatuszować pod warstwą podkładu- zaniedbanych włosów nie jesteśmy w stanie zakryć. Rozdwojone końcówki są widoczne pomimo użycia odżywki. Włosy zniszczone farbowaniem rozpoznamy od razu. Co zrobić więc, by nasze włosy były zdrowe i lśniące? Pielęgnacja skóry głowy i włosów jest bardzo ważna, same kosmetyki mogą okazać się niewystarczające. Warto więc do pielęgnacji dołożyć jeszcze jeden proces- mycie głowy w zimnej wodzie. Mało tego – taki zabieg pobudzi włosy do rośnięcia!

Co powoduje mycie głowy w zimnej wodzie?

Wydałoby się, że mycie głowy to nic trudnego- wchodzisz pod prysznic, nakładasz szampon, spłukujesz głowę – tyle. W tym wszystkim towarzyszy Ci radio, gdzie właśnie leci Twój ulubiony kawałek. Tak to nic trudnego! Ale mimo wszystko warto znać parę sztuczek, które poprawią wygląd Twoich włosów.

Może i mycie głowy w zimnej wodzie specjalnie nie zachęca, ale za to rewelacyjnie wpływa na włosy. Dla bardzo opornych polecamy myć głowę w letniej wodzie, a w końcowym etapie spłukać zimną wodą- uzyskamy wówczas efekt lśniących, zdrowych włosów bez konieczności użycia specjalnych olejków.

Taka kuracja świetna jest dla włosów z tendencją do przetłuszczania się. Mycie głowy w zimnej wodzie pozwali nam bowiem skutecznie walczyć z tym problemem.

Na różnych stronach internetowych możemy przeczytać, że mycie głowy w zimnej wodzie korzystnie wpływa na cebulki włosów, dzięki czemu włosy mniej wypadają. Mycie głowy w zimnej wodzie powoduje również zamknięcie się łusek włosów, ale nie tylko… dzięki takiemu myciu skóra głowy jest porządnie oczyszczona z sebum, nadmiaru kosmetyków i martwego naskórka. Zabieg ten pozwala nam osiągnąć mocniejsze włosy, mniej przetłuszczające się.

Redakcja zmarszczkowo.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jakie wybrać serum
kosmetyki przyspieszające opalanie
badanie genetyczne skóry

Jesteś zainteresowany reklamą?

badanie genetyczne skóry