Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Przyczyny występowania opadających powiek

18 października 2020

Opadające powieki z całą pewnością są bardzo poważnym problemem kosmetycznym, z którym zmaga się wiele osób. Występowanie tego rodzaju zjawiska może mieć bardzo zróżnicowane przyczyny. Warto się z nimi zapoznać, a także dowiedzieć się więcej na temat opadania powiek.

Czym są opadające powieki?

Opadające powieki to schorzenie, które może występować zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. Opadająca powieka może powodować trudności z widzeniem, lecz może także być przyczyną występowania takiej przypadłości jak leniwe oko. Są to z całą pewnością bardzo niekorzystne objawy, dlatego warto ich unikać w miarę swoich możliwości. Jest to bardzo istotna kwestia w życiu każdego człowieka, aby jego organizm funkcjonował w pełni sprawnie.

Objawy leniwego oka

Opadające powieki mogą prowadzić do pojawienia się schorzenia takiego jak leniwe oko. Leniwe oko może dotyczyć zarówno jednej powieki, jak i dwóch. Objawy tej przypadłości mogą się pojawić już u dzieci, dlatego warto zwrócić uwagę na wszystkie nietypowe przypadłości. Przede wszystkim leniwe oko może objawiać się podnoszeniem jednej brwi oraz dotykaniem powieki, która w niekorzystny sposób zasłania pole widzenia. Dziecko może również układać głowę pod innym kątem niż prawidłowy, aby móc dobrze widzieć. Będą to z całą pewnością bardzo charakterystyczne objawy, na które warto zwrócić uwagę u dziecka. Dzięki temu będzie możliwe podjęcie odpowiedniego leczenia, które z całą pewnością poprawi komfort życia chorego.

Opadające powieki przyczyny

Przyczyny opadania powiek mogą być bardzo zróżnicowane. Jednak najczęściej opadanie powiek związane jest z uwarunkowaniami genetycznymi, które w dużej mierze są od nas niezależne. Oprócz tego wśród czynników, które mogą mieć istotny wpływ na pojawienie się opadających powiek można wymienić starzenie się skóry, a także nadmiar skóry na powiece. Dodatkowo tego rodzaju schorzenie może się pojawić na skutek osłabienia mięśni w okolicy oczu, a także poprzez uszkodzenie nerwów czy też występujące zmiany nowotworowe. Przypadłość taka jak opadające powieki może również występować w przypadku innych chorób nękających człowieka. Wśród nich można wymienić przede wszystkim cukrzycę, ale także choroby, które są z nią w ścisły sposób związane. Jednak z całą pewnością można stwierdzić, że opadanie powiek najczęściej występuje na skutek starzenia się organizmu człowieka, co ma miejsce już po dwudziestym piątym roku życia. Wtedy nasza skóra traci swoją jędrność i sprężystość, co sprawia, że zmniejsza się również ilość włókien kolagenowych.

badanie genetyczne skóry

Redakcja zmarszczkowo.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jakie wybrać serum
kosmetyki przyspieszające opalanie
badanie genetyczne skóry

Jesteś zainteresowany reklamą?

badanie genetyczne skóry