zmarszczkowo.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Uroda

Jak poprawnie nakładać bronzer na twarz?

Każda kobieta dbająca o piękny wygląd doskonale wie, że puder brązujący to najszybszy, a zarazem najzdrowszy sposób na to, aby dodać swej cerze pięknego kolorytu oraz blasku. Kosmetyk ten nie wysusza skóry, a ewentualne pomyłki w jego nakładaniu można szybko skorygować. Zatem jak nakladac bronzer?

Jaki wybrać bronzer?

Makijaż z pomocą bronzera jest doskonałą alternatywą dla tych kobiet, które każdego dnia chcą cieszyć piękną opalenizną bez konieczności korzystania z ostrego słońca. Jaki zatem wybrać, aby dobrze się prezentować? Warto zawsze pamiętać o tym, że niezbyt dobrym rozwiązaniem jest nakładanie na twarz takiego preparatu brązującego, który jest zbyt pomarańczowy oraz mocno się błyszczy.
Nierozsądnym pomysłem jest także nakładanie tego kosmetyku w zbyt dużej ilości.

Bronzery pudrowe warto zawsze nakładać miękkim pędzlem o średniej wielkości, natomiast te o kremowej konsystencji palcami lub przy pomocy gąbeczki do podkładu.

Dla kobiet posiadających cerę normalną, mieszaną bądź tłustą doskonale sprawdza się bronzer prasowany oraz w żelu lub w płynie. Z kolei do cery suchej polecane są bronzery o konsystencji kremowej oraz kremy zmieniające się na skórze w puder. Najłatwiejszy do nakładania jest prasowany puder brązujący.

Aby efektownie wyglądać warto zawsze wybrać kosmetyk w kolorze o dwa tony ciemniejszym od posiadanej karnacji. Jeśli użyjemy zbyt ciemnego bronzera, to wówczas twarz będzie wyglądać bardzo nienaturalnie. Dla jasnej skóry polecane są przede wszystkim zwykłe pudry w odcieniu ciemniejszym niż cera.

Jak poprawnie nakładać bronzer na twarz?

Bronzer powinien być zawsze nakładany przy pomocy dużego, ściętego ukośnie pędzla o gęstym włosiu.
Nigdy nie należy używać tego samego pędzla, za pomocą którego aplikujemy rozświetlacz oraz róż.

Warto pamiętać o tym, że puder brązujący często zostawia smugi, zatem jego nałożenie wymaga zachowania szczególnej staranności, bowiem tylko wówczas twarz staje się odpowiednio rozświetlona i odmłodzona.

Bronzer powinien być zawsze nakładany podczas wykonywania porannego makijażu. I co najważniejsze kosmetyk ten powinien być nakładany w zależności od posiadanego kształtu twarzy.

Jeśli kobieta posiada twarz okrągłą, to wówczas nakładanie tego kosmetyku powinna rozpoczynać od połowy ucha w kierunku ust. Takie nakładanie sprawia, ze twarz staje się bardziej smuklejsza.
Kobiety o twarzy kwadratowej powinny nakładać bronzer tylko na kąty czoła i boki policzków oraz lekko zahaczając o kości policzkowe. W taki sposób można bardzo skutecznie złagodzić ostre rysy twarzy.

Kobiety o twarzy przypominającej nieco trójkąt powinny zawsze nakładać bronzer w szczególności na czubek brody, skronie i szczyty kości policzkowych.

Panie o podłużnej twarzy powinny nakładać bronzer na brodę, bowiem dzięki temu optycznie skrócą twarz i nabierze ona bardziej regularnego kształtu.