Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Rollery do twarzy – koreańska pielęgnacja twarzy

19 stycznia 2021 roller do twarzy

Piękna cera to znak rozpoznawczy każdej Koreanki, jednak stosując się do zasad azjatyckiej pielęgnacji skóry, Ty również możesz zadbać o wygląd swojej twarzy. Świetnym produktem, który powinien znaleźć się w Twojej kosmetyczce jest roller do twarzy, który w zależności od zastosowanego materiału może w inny sposób wpływać na Twoją skórę. Jakie jednak rodzaje rollerów możemy wyróżnić?

Roller: co to takiego?

Roller to narzędzie, które służy do masażu twarzy i przy jego pomocy możemy zmniejszyć widoczność cieni pod oczami, opuchlizny, rozszerzonych porów, a także drobnych zmarszczek. Dzięki masażowi możemy nie tylko poprawić wygląd naszej skóry, ale również zadbać o naszą psychikę, ponieważ działa on na nasze zmysły kojąco i odprężająco. Jeśli chodzi o koreańskie rollery, to produkowane są one ręcznie z naturalnych kamieni takich jak jadeit, nefryt, ametyst, kwarc, jaspis oraz obsydian. Oczywiście każdy kamień charakteryzuje się odmiennymi właściwościami oraz nieco innym działaniem na naszą skórę, dlatego też podczas zakupu rollera powinnyśmy tę kwestię wziąć pod uwagę.

Jak koreańskie rollery działają na naszą skórę i zmysły?

Rollery stosowane w kosmetyce wykazują szereg cennych dla naszej skóry właściwości, ponieważ pomagają zmniejszyć opuchliznę oraz cienie pod oczami, sprawiają, że zmarszczki stają się mniej widoczne, rozświetlają i rozjaśniają skórę, a także poprawiają krążenie krwi. Jednym z najpopularniejszych rollerów jest wałek jadeitowy wykonany z dosyć rzadkiego minerału, który może być bezbarwny, jednak dosyć często spotyka się go w barwie żółtej, fioletowej, białej lub zielonej. Roller wykonany z jadeitu wykazuje właściwości oczyszczające, odmładzające i odprężające a stosowany regularnie pomaga ożywić oraz odmłodzić naszą skórę. Kolejnym minerałem wykorzystywanym podczas produkcji rollerów jest awenturyn, który wspomaga leczenie łuszczycy oraz egzemy, sprawdza się bardzo dobrze przy uczuleniach i pokrzywkach, a także wykazuje działanie wzmacniające oraz uspokajające. Jeśli chodzi o pozostałe rollery stosowane w koreańskiej pielęgnacji skóry, to nie sposób wspomnieć o wałkach produkowanych z kwarcu, ametystu oraz obsydianu. Kwarc różowy działa na naszą skórę oczyszczająco, a także pomaga zredukować napięcie. Ametyst będący odmianą kwarcu mlecznego wykazuje działanie liftingujące, a także pomaga usunąć napięcie mięśni, dlatego też idealnie sprawdza się w profilaktyce przeciwzmarszczkowej. Oprócz tego wspomaga leczenie bezsenności, a także pomaga załagodzić różnego rodzaju bóle. Z kolei obsydian pomaga zmniejszyć widoczność drobnych zmarszczek, redukuje stres, a także koi nasze nerwy i pomaga chronić nas przed złą energią z zewnątrz.

Redakcja zmarszczkowo.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jakie wybrać serum
kosmetyki przyspieszające opalanie
badanie genetyczne skóry

Jesteś zainteresowany reklamą?

badanie genetyczne skóry